اخبار و مقالات

آموزش‌های حضوری دانشگاه‌ها فعلا منتفی است

محمود کمره‌ای معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران درباره بازگشایی حضوری دانشگاه تهران اظهار کرد: برای بازگشایی حضوری منتظر ابلاغ بخشنامه به دانشگاه‌ها هستیم.

او افزود: بخشنامه‌ای که قبلا صادر شده بوده در خصوص برنامه ریزی دانشگاه‌ها برای بازگشایی حضوری متناسب با شرایط موجود کشور از نظر ویروس کرونا بود، بر همین اساس منتظر دریافت بخش نامه از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه‌ها هستیم تا بتوانیم آموزش‌های حضوری خود را آغاز کنیم.

کمره‌ای تصریح کرد: در حال حاضر بخش نامه مستقیمی از وزارت علوم بر مبنای حضوری شدن آموزش‌ها دریافت نکرده ایم و این قضیه در حال حاضر منتفی است.

معاون آموزشی و تحصیلات دانشگاه تهران ادامه داد: برای دانشجویان کارشناسی و ارشد به صورتی برنامه ریزی کرده ایم تا بتوانند دروس عملی را به شیوه حضوری در دانشگاه‌ها و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و ظرفیت کم دانشجو آموزش ببینند.

او درباره تعداد دانشجویانی که واکسن تزریق کرده اند، گفت: با توجه به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و بخش نامه وزارت علوم اگر اعلام شود که واکسیناسیون به اندازه کافی انجام شده و حضور دانشجویان و استادان و اعضای هیئت علمی و کارکنان به خصوص در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های عملی و خوابگاه‌ها بدون مشکل است، آن زمان می‌توانیم آموزش‌های حضوری را شروع کنیم، البته این موضوع در صورتی محقق می‌شود که واکسیناسیون دانشجویان و جامعه دانشگاهی به حد مطلوبی رسیده باشد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران بیان کرد: معاونت دانشجویی دانشگاه تهران آماری را اعلام کرد مبنی بر اینکه درصد دانشجویانی که واکسن زده اند نسبت به درصد واکسن زده‌ها در کشور کمتر است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان