اخبار و مقالات

احتمال حضوری شدن آموزش‌های دانشگاهی از آبان

عبدالجبار ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت درباره حضوری شدن آموزش‌ها بعد از فرآیند تکمیل واکسیناسیون دانشجویان اظهار کرد: پیش بینی همکاران وزارت علوم این است که دانشگاه‌ها از آیان حضوری شوند.

او افزود: وزیر علوم تاکید دارند که برای بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها تابع ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم. اگر بتوانیم دز اول واکسن کرونا را در مهر و دز دوم را تا ابتدای آبان به دانشجویان تزریق کنیم احتمال حضوری شدن آموزش‌ها برای دانشجویان کارشناسی تا آبان در صورت مناسب بودن شرایط کشور از نظر ویروس ملموس کرونا وجود خواهد داشت.

ذاکری تصریح کرد: طبق گفته وزیر محترم علوم دانشجویان تحصیلات تکمیلی می‌توانند برای انجام کار‌های پژوهشی و دروس عملی در دانشگاه‌ها حاضر شوند که هم اکنون حدود ۶۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت به صورت حضوری در دانشگاه، آزمایشگاه، کارگاه و خوابگاه برای انجام فعالیت عملی و پژوهشی حضور دارند.

رئیس دانشگاه علم و صنعت ادامه داد: بحث اقامت دانشجویان در خوابگاه‌ها با ظرفیت ایده آل نیازمند مجوز ستاد ملی مقابله با کروناست که برای تحقق آن منتظر بهبود شرایط کرونایی در این زمینه و تکمیل فرآیند واکسیناسیون هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان