اخبار و مقالات

احتمال حضوری شدن کلاس‌های کارشناسی از مهر کم است

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره واکسیناسیون دانشجویان و استادان اظهار کرد: مطابق هماهنگی‌هایی که با وزارت بهداشت داشته ایم، تقاضا کرده ایم تا واکسیناسیون جامعه علمی را در دستور کار قرار دهند و این موضوع از ظرف وزارت بهداشت پذیرفته شد.

او افزود: با هماهنگی‌های وزارت بهداشت و پذیرایی که در زمینه واکسیناسیون استادان و دانشجویان داشته اند، باید گفت که واکسیناسیون دانشگاهیان، اساتید، کارکنان، دانشجویان (به تربیت از دانشجویان تحصیلات تکمیلی و سپس جوان‌تر ها) انجام شود.

غلامی تصریح کرد:از آن جایی که اجرایی شدن واکسیناسیون دانشجویان مبتنی بر فراهم شدن امکانات واکسیناسیون است؛ بنابراین امیدوار هستیم که در مرداد ماه مطابق وعده‌های وزارت بهداشت واکسیناسیون انجام شود.

منتظر آمادگی وزارت بهداشت برای واکسیناسیون جامعه علمی هستیم

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: منتظر هستیم تا شرایط برای واکسیناسیون جامعه علمی در وزارت بهداشت آماده شود و زمان بندی واکسیناسیون تحت نظر وزارت بهداشت است و امیدواریم که واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی و استادان و کارکنان تا مهر ماه فراهم شود تا بتوانند در مهر ماه حضوری در دانشگاه‌ها فعالیت کنند و گروه بعدی هم نهایتا تا نیم سال دوم تحصیلی واکسینه شوند.

غلامی درباره حضوری شدن کلاس‌ها از مهر بیان کرد: اگر واکسیناسیون انجام شود، برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی کلاس‌ها را به صورت حضوری و برای دانشجویان کارشناسی به قبل هم پیش بینی ما این است که احتمال حضوری خیلی کم باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان