اخبار و مقالات

محدودیت‌های کرونایی جدید اعمال می‌شود

علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: خوشبختانه در کشور ما وضعیت به گونه‌ای است که با رعایت دستورالعمل‌ها وضعیت نسبتا خوبی داریم و باید اعلام کنیم امروز هیچ شهر قرمزی در سطح کشور نداریم و شهرهای قرمز استان مازندران امروز به نازنجی تبدیل شدند و در مجموع ۱۹ شهر نارنجی، ۱۵۷ شهر زرد و ۲۵۶ شهر آبی داریم و این نشان می‌دهد وضعیت خوشحال کننده است‌.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی گفت: تذکر جدی می دهم که شاهد  کاهش رعایت دستورالعمل ها در هفته گذشته بودیم و موارد متعددی از شهرهای مختلف گزارش شده است  و یکی از شهرها کاشان بود که تذکر جدی می دهیم و امیدواریم رعایت این دستورالعمل ها را به صورت سختگیرانه جبران کنند.

بازنگری محدودیت های کرونایی در هفته جاری

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا گفت: این هفته احتمالا جلسات دیگری در ستاد ملی مقابله با کرونا خواهیم داشت و درباره بازنگری محدودیت ها صحبت خواهیم کرد زیرا با تغییر رنگ شهرها و وضعیت مناسب تر شاهد افزایش تجمعات و ترددها هستیم. به نظر می رسد ساده انگاری و عادی انگاری اتفاق افتاده و این خطرناک است. یادمان نرود در تیر و مرداد چه وضعیتی پیدا کردیم موج جدید شکل گرفت و مرگ و میر افزایش یافت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان