اخبار و مقالات

کرونای انگلیسی ۳۰ تا ۷۰ درصد کشنده‌تر از گونه قبلی

به نقل از اکسیوس، دانشمندان انگلیسی در یک پژوهش جدید دریافتند که نوع جهش‌ یافته ویروس‌کرونا که برای نخستین‌بار در انگلیس شناسایی شد، احتمال دارد ۳۰ تا ۷۰ درصد کشنده‌تر از نوع اصلی این ویروس باشد.

در ارزیابی‌ها جدید، دانشمندان انگلیسی تخمین زده اند که این نوع ویروس ممکن است ۳۰ تا ۷۰ درصد مرگبارتر از نوع اصلی باشد. اما آن‌ها تاکید کردند که پیش از اعلام نتیجه گیری قطعی، به مطالعات گسترده‌تر و داده‌های بیشتر در مورد مرگ و میر مبتلایان نیاز دارند.

اکسیوس نوشت: نوع جدید ویروس کرونا که با عنوان B.۱.۱.۷ شناخته می‌شود تاکنون در ۸۲ کشور از جمله آمریکا شناسایی شده است. گزارش‌ها نشان می‌دهد تعداد مبتلایان به گونه جدید ویروس کرونا تقریبا هر ۱۰ روز در آمریکا دو برابر می‌شود و ممکن است تا ماه مارس (اسفند) به نوع غالب در حال انتشار بدل شود.

تاکنون واکسن‌های “مدرنا” و “فایزر” در برابر انواع جدید ویروس که در انگلیس و آفریقای جنوبی شناسایی شده، موثر اعلام شده اند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) هم این هفته اعلام کرد که استفاده از دو ماسک صورت یا تنظیم ماسک به گونه‌ای که راحت‌تر باشد، می‌تواند به محافظت در برابر نوع جدید کمک کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان