اخبار و مقالات

تمهیدات دانشگاه آزاد برای امتحانات در زمان قطعی برق

احمد حیدری، سخنگو و معاون پارلمانی و امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامی  درباره برنامه دانشگاه آزاد برای واکسیناسیون دانشجویان اظهار کرد: واکسیناسیون دانشجویان پزشکی به اتمام رسیده و با توجه به اینکه مقرر است دانشگاه‌ها از ابتدای مهر آموزش خود را به صورت حضوری انجام دهند، در حال پیگیری هستیم که دانشجویان دانشگاه آزاد همانند دانشجویان سایر دانشگاه‌ها در اولویت دریافت واکسن قرار بگیرند.  

حیدری ادامه داد: امیدواریم از زمان باقی مانده تا شروع سال تحصیلی جدید استفاده کنیم تا کارکنان، دانشجویان و اساتید واکسینه شوند تا بتوانیم کلاس‌ها را به صورت حضوری برگزار کنیم.  

سخنگوی دانشگاه آزاد بیان کرد: دانشگاه آزاد وارد فرآیند واکسیناسیون نمی‌شود زیرا این اقدام از طریق وزارت بهداشت پیگیری می‌شود. امتحانات همانند دو ترم قبل به صورت مجازی برگزار می‌شود و کلاس‌های عملی هم در واحد‌های مختلف و بر اساس آبی، زرد، قرمز و سفید و علاوه بر این بر اساس تصمیم خود واحد‌های دانشگاهی، با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در گروه‌های ۳ الی ۵ نفره برگزار خواهد شد.  

معاون پارلمانی و امور مجلس دانشگاه آزاد درباره تمهیدات این دانشگاه برای امتحانات در زمان قطعی برق گفت: از وزارت نیرو و ادارات برق واحد‌های استانی درخواست کردیم که زمان‌ قطعی برق را به دانشگاه آزاد اعلام کنند تا برنامه ریزی لازم انجام شود تا زمان برگزاری امتحانات همزمان با قطعی برق نباشد.  

معاون پارلمانی و امور مجلس دانشگاه آزاد ادامه داد: البته برای دانشجویانی که در امتحانات با گوشی تلفن همراه خود شرکت می‌کنند قاعدتا مشکلی نخواهند داشت و برای دانشجویانی که با کامپیوتر در آزمون‌ها شرکت می‌کنند با هماهنگی واحد دانشگاهی خودشان امکانی فراهم می‌شود که از امتحانات پایان ترم خود باز نمانند.  

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان