نگرانی شدید از ورود اُمیکرون به کشور / اتباع آفریقای جنوبی وارد بندر امام شدند
آذر 15, 1400
اُمیکرون در یک قدمی هرمزگان
آذر 17, 1400
آذر 17, 1400

صادرات تجهیزات پزشکی آزاد شد

رئیس سازمان توسعه تجارت اعلام کرد که صادرات تجهیزات پزشکی از این پس مجاز خواهد بود. از آغاز شیوع کرونا در ایران و همزمان با آغاز […]

رئیس سازمان توسعه تجارت اعلام کرد که صادرات تجهیزات پزشکی از این پس مجاز خواهد بود.

از آغاز شیوع کرونا در ایران و همزمان با آغاز تلاش‌ها برای تامین نیازهای داخلی در حوزه مقابله با این ویروس، دولت اعلام کرده بود که صادرات برخی تجهیزات پزشکی به خارج از کشور ممنوع خواهد بود.

در فروردین ماه سال ۱۳۹۹، اعلام شده بود که صادرات محصولاتی چون ونتیلاتور مراقبت ویژه بزرگسال، مانیتور علائم حیاتی پرتابل، مانیتور علائم حیاتی بدساید، مانیتور علائم حیاتی سانترال، پمپ سرنگ، پمپ سرم، دستگاه رادیوگرافی موبایل دیجیتال، سی تی اسکن، دستگاه الکتروشوک دستی، سی پپ، بای پپ، ساکشن، انواع فشارسنج، دستگاه لارینگوسکوپ، ‌دستگاه الکتروکاردیوگرافی، تشک مواج، گوشی پزشکی، کپنوگراف، گان، ماسک سه لایه، پماسک N۹۵، لباس COVERALL، کاور سر، کاور کفش، دستگاه اکسیژن ساز، انواع تب سنج و انواع پالس اکسیمتر تا اطلاع ثانوی ممنوع خواهد بود.

با گذشت نزدیک به دو سال از شیوع کرونا و با بهبود نسبی شرایط در کشور و البته تامین نیازهای داخلی، علی رضا پیمان پاک – رییس سازمان توسعه تجارت – در صفحه شخصی خود از مجاز شدن صادرات این تجهیزات خبر داده است.

او نوشته: با توجه به اشباع بازار داخل در خصوص تجهیزات و اقلام پزشکی مقابله با کرونا به واسه توسعه خطوط تولید توسط شرکت‌های دانش بنیان، طی پیگیری‌های صورت گرفته توسط سازمان توسعه تجارت و معاونت اقتصادی وزارت خارجه، صادرات این اقلام به منظور افزایش ظرفیت تولید آزاد شد.

منبع: ایسنا

پست های مرتبط

بهمن 28, 1402

تغذیه سالم در دنیای پرتنش و مشغولیت: راهکارها و توصیه‌ها

در دنیای پرتنش و مشغولیت امروزی، تغذیه سالم به یکی از مهم‌ترین عوامل حفظ سلامت و بهبود کیفیت زندگی تبدیل شده است. با فشار کاری روزمره، […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس