آخرین آمار کرونا 7 آذر
آذر 8, 1399
آخرین وضعیت کرونا در کشور در مقایسه با سایر کشورها
آذر 8, 1399
آذر 8, 1399

آخرین پیش بینی در خصوص زمان پایان کرونا

به گزارش برنا؛ «تال زکس»، رئیس بخش پزشکی مدرنا به این موضوع اشاره کرده که نتایج آزمایش‌ها نشان می‌دهند که واکسن می‌تواند از ابتلا به کرونا یا بیماری […]

به گزارش برنا؛ «تال زکس»، رئیس بخش پزشکی مدرنا به این موضوع اشاره کرده که نتایج آزمایش‌ها نشان می‌دهند که واکسن می‌تواند از ابتلا به کرونا یا بیماری شدید جلوگیری کند. با این وجود نتایج از عدم امکان انتقال ویروس خبر نمی‌دهند.

زکس در مصاحبه‌ای با «آکسیوس» گفته:

«نتایج نشان نمی‌دهند که واکسن مانع از حمل ویروس توسط شما و انتقال آن به دیگران می‌شود. زمانی که ما شروع به توزیع این واکسن می‌کنیم، به داده‌های کافی برای اثبات این موضوع که انتقال ویروس را کاهش می‌دهد، دسترسی نداریم.»

زکس با توجه به دانش خود باور دارد که واکسن احتمالا از انتقال ویروس جلوگیری می‌کند، با این حال هنوز مدرک معتبری در این زمینه ارائه نشده است. رئیس بخش پزشکی مدرنا اعلام کرده:

«فکر می‌کنم که ما فقط بخاطر واکسیناسیون نباید رفتار خود را تغییر دهیم و تولید و تزریق واکسن به معنای پایان کرونا نیست»

مدرنا یکی از شرکت‌های توسعه‌دهنده واکسن کرونا در سراسر جهان است که در فاز سوم آزمایش‌های بالینی به اثربخشی ۹۴.۵ درصد دست پیدا کرده است. این کمپانی اواخر ماه جاری میلادی درخواست خود برای استفاده اضطراری از این واکسن را تقدیم سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا (FDA) خواهد کرد.

منبع: برنا

پست های مرتبط

بهمن 28, 1402

تغذیه سالم در دنیای پرتنش و مشغولیت: راهکارها و توصیه‌ها

در دنیای پرتنش و مشغولیت امروزی، تغذیه سالم به یکی از مهم‌ترین عوامل حفظ سلامت و بهبود کیفیت زندگی تبدیل شده است. با فشار کاری روزمره، […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس