دستگاهی که کروناویروس را در بازدم شناسایی می‌کند
آذر 27, 1400
کرونا؛ تست امیکرون ۴ نفر دیگر مثبت شد
آذر 29, 1400
آذر 29, 1400

امتحانات کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد استان تهران مجازی شد/امتحانات دانشجویان علوم پزشکی حضوری یا آنلاین؟

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران اعلام کرد: امتحانات مقاطع کاردانی و کارشناسی آزاد استان تهران به صورت مجازی برگزار می شود. محمودرضا آقامیری درباره وضعیت برگزاری امتحانات […]

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران اعلام کرد: امتحانات مقاطع کاردانی و کارشناسی آزاد استان تهران به صورت مجازی برگزار می شود.

محمودرضا آقامیری درباره وضعیت برگزاری امتحانات پایان ترم برای واحدهای استان تهران توضیح داد و گفت: امتحانات پایان‌ترم دانشگاه آزاد استان تهران در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ در مقاطع کاردانی و کارشناسی به صورت مجازی برگزار می شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران افزود: بر همین اساس قرار است طی دو سه روز آینده، در خصوص نحوه برگزاری امتحانات در مقاطع تحصیلات تکمیلی تصمیم گیری شود.

موضوع حضوری یا غیر حضوری برگزار شدن امتحانات دانشجویان و دانش‌آموزان با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور به یکی از دغدغه‌های دانش‌آموزان و دانشجویان تبدیل شده است.

در همین راستا دانشجویان علوم پزشکی خواستار برگزاری غیرحضوری امتحانات شده‌اند. همچنین  آنها گسترش سویه جهش یافته جدید کرونا ویروس را از دیگر دلایل خود برای این درخواست اعلام کرده‌اند.

به گفته دانشجویان، امتحان حضوری برای دانشجویانی که علیرغم تلاش‌های فراوانشان برای برگزاری حضوری کلاس‌ها در طول ترم، به علت کمبود امکانات رفاهی و خوابگاهی، فقط آموزش مجازی داشته‌اند ناعادلانه است، از همین رو از وزارت بهداشت درخواست کردند تا امتحانات به صورت غیرحضوری برگزار شود.  

تجربه خوبی از برگزاری آزمون‌های مجازی در دانشگاه‌های علوم پزشکی نداریم

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: امتحانات دانشجویان علوم پزشکی به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

ابوالفضل باقری‌فرد در پاسخ به درخواست مخاطبان اظهار داشت: در برگزاری آزمون‌های مجازی دانشجویان علوم پزشکی علی رغم استفاده از تمام ابزارهای موجود و روش‌های امنیتی لازم همچنان صحت این آزمون‌ها زیر سوال است و تجربه خوبی از برگزاری آزمون‌های مجازی در دانشگاه‌های علوم پزشکی نداریم.

وی با بیان اینکه یکی از روش‌های ارزیابی ما از دانشجویان و اطلاعات و سطح سواد آنها امتحان است و از سویی اگر امتحانات با دقت لازم برگزار نشود ممکن است سلامت مردم در آینده با خطر مواجه شود.

باقری‌فرد تاکید کرد: با توجه به اینکه همه کلاس‌های علوم پزشکی به صورت حضوری است شرایطی را فراهم خواهیم کرد که امتحانات در بازه زمانی طولانی تری برگزار شود تا از حضور و تراکم بیش از حد دانشجویان پرهیز شود.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت امتحانات را به صورت حضوری برگزار خواهد کرد به دلیل اینکه سلامت مردم در آینده از اهمیت زیادی برای ما برخوردار است.

وضعیت مناسب رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خوابگاه‌ها

از سوی دیگر حمیدرضا اشراقی، مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت درباره وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی علوم پزشکی در ایام کرونا، این‌گونه توضیح داد: با توجه به پیگیری موضوعات تغذیه و خوابگاه‌ها و… ما در خوابگاه‌هایی که با ظرفیت بالاتر زمان تعطیلی دانشگاه‌ها و غیرحضوری بودن این مراکز آموزشی قرار دارد حضور دانشجوها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی کاملا رعایت و مدیریت شده و میزان ابتلای دانشجویان به ویروس کرونا بسیار پایین است.

مدیرکل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت افزود: در خوابگاه‌هایی که پیش از این‌ها حدود ۱۰۰ نفر در آن خوابگاه حضور داشتند امروز قریب به ۴۰۰ نفر در آن حضور دارند در این مجموع تنها ۲ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

وی ابراز کرد: از آنجایی که اکثر دانشجویان دو دز واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و در مراکز درمانی حضور دارند و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند وضعیت ابتلا به کرونا پس‌از بازگشایی‌ها در دانشگاه‌های علوم پزشکی بسیار پایین است.

می‌توان در همین‌باره اشاره کرد که اخیرا در دانشگاه علوم پزشکی یزد تنها ۲ مورد ابتلا به کرونا در میان دانشجویان وجود داشته است. سعی کرده ایم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از خوابگاه‌ها با شرط رعایت این پروتکل‌ها توانسته‌ایم خدمات مناسبی را به دانشجویان ارائه دهیم تا دانشجویان در ایام منتهی با امتحانات پایان ترم با دغدغه و نگرانی‌های کمتری برای این زمان آماده شوند.

منابع: خبرگزاری مهرهمشهری آنلاین

پست های مرتبط

بهمن 28, 1402

تغذیه سالم در دنیای پرتنش و مشغولیت: راهکارها و توصیه‌ها

در دنیای پرتنش و مشغولیت امروزی، تغذیه سالم به یکی از مهم‌ترین عوامل حفظ سلامت و بهبود کیفیت زندگی تبدیل شده است. با فشار کاری روزمره، […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس