جدول رنگ‌بندی کرونایی شهرها منتشر شد
آذر 13, 1400
تصمیم حضوری شدن دانشگاه‌ها و امتحانات به شورای آموزش عالی استان‌ها سپرده شد
آذر 15, 1400
آذر 15, 1400

سرعت سرایت “اومیکرون” نگران کننده است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: سویه جدید کروناویروس موسوم به «اومیکرون» تاکنون در ۳۸ کشور گزارش شده و سرعت سرایت بالای این سویه، نگران […]

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: سویه جدید کروناویروس موسوم به «اومیکرون» تاکنون در ۳۸ کشور گزارش شده و سرعت سرایت بالای این سویه، نگران کننده است.

اورنگ ایلامی یکشنبه ۱۴ آذر در گفت‌وگو با خبرنگاران نسبت به گسترش سریع تر «اومیکرون» نسبت به سایر سویه‌های کروناویروس هشدار داد و گفت: بیشتر جهش‌های قبلی کرونا که در دنیا رخ داده، در ایران نیز مشاهده شده است،

 او پوشش پایین واکسیناسیون در آفریقای جنوبی را یکی از علت‌های مهم شیوع سویه جدید کرونا در این کشور دانست و افزود: انجام واکسیناسیون عمومی در ایران همراه با رعایت مستمر شیوه نامه‌های بهداشتی، تا حد قابل قبولی خطر سویه جدید کرونا ویروس را کاهش می‌دهد.

ایلامی با ابراز نگرانی نسبت به رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی در برابر کروناویروس، اضافه کرد: تجربه‌های قبلی نشان داده به‌ دلیل رفت‌ و آمد زیاد با کشورهای حاشیه خلیج‌ فارس، احتمال ورود این سویه به کشور وجود دارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از آماده باش بیمارستان‌های معین کرونا در شیراز و شهرستان‌های فارس برای مقابله با موج احتمالی کرونا در استان خبر داد و اظهار کرد: با توجه به روزهای سرد سال و گسترش سویه جدید کرونا در دنیا، وضعیت شیوع کرونا در استان به صورت روزانه در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز پایش و تمهیدات و اقدامات لازم در این خصوص انجام می‌شود.

این عضو کمیته علمی کشوری کرونا از انجام واکسیناسیون، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، فاصله فیزیکی و استفاده مداوم از ماسک به عنوان موثرترین و ارزان ‌ترین روش‌های مقابله با سویه جدید کروناویروس نام برد و گفت: همه باید دست به دست هم دهیم و با رعایت دقیق و متعهدانه شیوه نامه‌های بهداشتی، بتوانیم ضمن جلوگیری از موج جدید کرونا در کشور از به خطر افتادن جان عزیزانمان نیز جلوگیری کنیم.

منبع: ایسنا

پست های مرتبط

بهمن 28, 1402

تغذیه سالم در دنیای پرتنش و مشغولیت: راهکارها و توصیه‌ها

در دنیای پرتنش و مشغولیت امروزی، تغذیه سالم به یکی از مهم‌ترین عوامل حفظ سلامت و بهبود کیفیت زندگی تبدیل شده است. با فشار کاری روزمره، […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس