مبتلایان به تیروئید این خوراکی‌ها را مصرف کنند
شهریور 30, 1400
امتحانات دانشجویان دانشگاه آزاد حضوری برگزار می‌شود
شهریور 31, 1400
شهریور 31, 1400

محدودیت سنی واکسیناسیون کرونا برداشته شد

«بهرام عین‌اللهی» در حاشیه جلسه کمیته کشوری علمی کرونا، از برداشته شدن محدودیت و شرط سنی واکسیناسیون در سراسر کشور از امروز خبر داد و اظهار داشت: در […]

«بهرام عین‌اللهی» در حاشیه جلسه کمیته کشوری علمی کرونا، از برداشته شدن محدودیت و شرط سنی واکسیناسیون در سراسر کشور از امروز خبر داد و اظهار داشت: در مورد واکسیناسیون کرونا دیگر محدودیتی نداریم و از امروز تمام افراد بالای ١٨ سال می‌توانند به مراکز واکسیناسیون برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

وزیر بهداشت از پرداخت معوقات کادر سلامت در خط مقدم مقابله با کرونا خبر داد و گفت: ما بودجه پرداخت معوقات کادر سلامتی که در زمینه مقابله با کرونا کار می‌کنند را با دستور رییس جمهور و معاون اول دریافت کردیم و از امروز توزیع شروع می‌‌شود. در سفر‌های استانی به ویژه پرستاران به دلیل معوقات گلایه‌مند بودند و اعلام کردیم این معوقات به نیرو‌های میدانی نه ستادی پرداخت شود.

وی درباره قرنطینه هوشمند اظهار کرد: در ستاد کرونا مطرح شد که محدودیت‌ها کاهش پیدا کند و در ٢ هفته آینده برنامه جدیدی برای کاهش و لغو محدودیت‌‌ها به ستاد کرونا خواهیم داد و محدودیت‌‌هایی مانند منع تردد شبانه و سفر کاهش پیدا کنند یا برداشته شوند؛ البته مهم‌ترین مسئله برای ما واکسیناسیون است؛ مثلاً دانش‌آموزان و دانشجویان برای حضور در فضا‌های جمعی باید واکسن تزریق کرده باشند.

عین‌اللهی در ادامه با بیان اینکه 50 درصد جامعه هدف شده‌اند، تصریح کرد: در زمان حاضر به مرز تزریق 45 میلیون دوز واکسن رسیده‌‌ایم و هفته پیش ٨ میلیون دوز واکسن تزریق کردیم و امیدواریم در چند هفته آینده 70 درصد جمعیت را واکسینه کنیم و از مشاهده صحنه‌‌های تلخ و مرگ و میر هموطنانمان جلوگیری کنیم. در تمام نقاط دنیا ثابت شده است واکسیناسیون از مرگ و میر جلوگیری می‌کند؛ البته رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و تهویه مناسب همچنان باید رعایت شود.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: ما در جلسه دیروز شورای عالی آموزش و پرورش اعلام کردیم که مدارس و آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها باید زمینه حضور دانش‌آموزان و دانشجویان را فراهم کنند. تصمیم برای واکسیناسیون دانش‌آموزان ١٢ تا ١٨ سال از دو روز پیش گرفته شده است، اما فعلاً واکسیناسیون کنکوری‌‌ها را آغاز کرده‌ایم و سن به تدریج کاهش پیدا خواهد کرد و برنامه داریم در دو تا سه هفته آینده واکسیناسیون دانش‌آموزان بین ١٢ تا ١٨ سال انجام شود.

عین‌اللهی درباره نوع این واکسن‌ها نیز گفت: در حال حاضر در دنیا واکسن‌های “سوبرانا” و “سینوفارم” برای دانش‌آموزان تأیید شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

پست های مرتبط

بهمن 28, 1402

تغذیه سالم در دنیای پرتنش و مشغولیت: راهکارها و توصیه‌ها

در دنیای پرتنش و مشغولیت امروزی، تغذیه سالم به یکی از مهم‌ترین عوامل حفظ سلامت و بهبود کیفیت زندگی تبدیل شده است. با فشار کاری روزمره، […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس