جزییات فنی قرص ضدکرونای فایزر
آبان 15, 1400
کره جنوبی برای خرید قرص ضدکرونای “پاکسلُوید” اقدام کرد
آبان 17, 1400
آبان 17, 1400

میزان دستمزد دانشجویان جهت مشارکت در طرح واکسیناسیون به زودی اعلام می شود

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت از تعیین تکلیف تعرفه پرداختی برای مشارکت دانشجویان در طرح ملی واکسیناسیون خبر داد و گفت: اخیرا در جلسه با معاونت […]

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت از تعیین تکلیف تعرفه پرداختی برای مشارکت دانشجویان در طرح ملی واکسیناسیون خبر داد و گفت: اخیرا در جلسه با معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، پی‌گیری‌های نهایی جهت تعیین تعرفه مشارکت دانشجویان در طرح واکسیناسیون انجام گرفت و بنا شد بزودی مبلغ مورد نظر تعیین و این عدد ملاک عمل فعالیت دانشجویان در همه دانشگاه‌های علوم پزشکی باشد.

دکتر حمید رضا اشراقی در نشست با اعضای شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان وزارت بهداشت گفت: در سال‌های اخیر که کشور تجربه بیماری کرونا را داشته و به نوعی ورود این بیماری در شئون مختلف زندگی مردم ظهور و بروز داشته است، در کنار اتفاقات تلخ و نامبارک، اتفاقات میمون و مبارکی نیز رخ داده است، یکی از نکات مثبت حضور ملموس و اثرگذاری جریان دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در پی‌گیری و مدیریت برنامه مربوط به بیماری کرونا بوده است.

وی با بیان این‌که نقطه قوت و اشتراک در بازدیدهایی که از دانشگاه‌های علوم پزشکی در این زمان کوتاه داشته‌ایم، نشان از حضور پر شور و نشاط همراه با اثر گذاری دانشجویان در بحث کرونا دارد، گفت: برگزاری طرح‌هایی مزین بنام شهدای سلامت از جمله شهید ناظری پور و شهید سلیمانی و حدود ۱۸ هزار ساعت مشارکت و حضور دانشجویان همراه با برنامه‌ریزی و تشویق واکسیناسیون عمومی مردم استان سمنان، از سوی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی سمنان باعث شادمانی و خرسندی است و از این بابت خداوند را شاکریم.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت در ادامه با بیان این‌که از دهه ۷۰ مجموعه‌های مختلف دانشجویی را تجربه کرده‌ام، ابراز داشت: به دانشجویان فعال در حوزه شورای صنفی یک توصیه و یک درخواست دارم و آن این‌که در عین حال که به عنوان نمایندگان تشکل‌های دانشجویی، پی‌گیری برنامه‌های دانشجویی همراه با عقلانیت و مشاوری امین برای مسؤولان در کنار شور و نشاط دانشجویی هستید، استقلال خود را نیز حفظ کنید.

این مقام مسؤول به حضور دانشجویان در تمامی عرصه‌ها و بزنگاه‌های حساس کشور اشاره کرد و افزود: تجربه ۸ سال دفاع مقدس، جریان رخ دادهای عظیم اقتصادی، اجتماعی، حوادث گوناگون طبیعی و … را که مرور می‌کنیم، می‌بینیم جریان دانشجویی و مجموعه جوانان در کشور عزیز ما همواره پیش قراول نهضت‌های عظیم خدمت رسانی و جهادی بوده‌اند.

اشراقی اضافه کرد: اگر فعالیت جنبش‌های دانشجویی را بخواهیم نقد و بررسی کنیم، ناخوادآگاه از باب ساختاری و کارکردی نگاه اوآنگاردی در ذهن ما نقش می‌بندد اما به نظر من در ایران اسلامی جریان جنبش دانشجوی در موضوعات متعددی نقش پیش روی خود را خوب حفظ کرده است. در تجربه زلزله کرمانشاه به عینه دیدم جریان‌های دانشجویی و جهادی جوانان ما خیلی سریع‌تر از مسؤولان وارد عمل شدند و تاثیر گذارترین بخش مردمی در کمک رسانی به آسیب دیدگان زلزله بودند.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت حضور خیرین نظام سلامت در حوزه‌های دانشجویی را مهم دانست و ابراز داشت: حضور خیرین در برنامه‌های توسعه‌ای فرهنگی و دانشجویی از موضوعات مورد نظر بوده است و بر همین اساس از برنامه‌های مدیریت فرهنگی و دانشجویی، پیگیری حضور پر رنگ خیران نظام سلامت در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی است. از همین جا از مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان و دستیاران دانشگاه‌های علوم پزشکی دعوت می‌کنیم در شورای هم اندیشی، مشارکت و حضور داشته باشید زیرا به حضور ارزشمند این قشر دانشجویی اعتقاد داریم.

وی با بیان این‌که در جریان مدیریت همراه با تعالی و توسعه یافته، مدیریتی موفق خواهد بود که مبتنی بر مشارکت باشد، گفت: چه مشارکتی از مشارکت نهادها و تشکل های دانشجویی در مدیریت دانشگاهی با ارزش‌تر است و در موضوعات صنفی دانشجویی نیز ساختار شورای صنفی دانشگاهها این ظرفیت ارزشمند را نهادینه کرده است.

به گفته وی، حضرت امام(ره) فرمودند دانشگاه مبدا تحولات جامعه است و مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم، اگر عنایت ویژه به سرمایه‌های انقلاب در جریان رخ داد و پیروزی انقلاب می‌کنند، اگر توجه ما را به تجربه ۴۰ ساله بعد از انقلاب جلب می‌کنند و یا اگر اشاره‌ای به دورنمای فعالیت و چشم انداز مسیر حرکت و تعالی نظام مقدس اسلامی می‌کنند هر ۳ مرحله را مبتنی بر حضور جوانان آگاه، انقلابی و با بصیرت ترسیم کرده‌اند.

اشراقی با تاکید بر این‌که دانشجویان به عنوان قشر نخبه در جامعه اسلامی، ارزش‌های بسیار زیادی دارند، ابراز داشت: قدر این روزها و ساعات را بدانید که در مسیر زندگی آینده شما کمتر قابل تکرار است. وظیفه همه ما در ستاد وزارت بهداشت و در دانشگاه‌ها پی‌گیری خواسته‌های به حق شما عزیزان است زیرا اگر مشکلات شما در محیط دانشگاه با نگاه کارشناسی و همه جانبه رفع شود با فراغ ‌بال بیشتری می‌توانید تحصیل خود را دنبال کنید.

این مقام مسؤول خاطرنشان کرد: تجربه ارزشمند حضور دانشجویان در بحث واکسیناسیون و کمک به مدیریت بیماری کرونا در کشور و از طرفی وجود متخصصان ایرانی در تولید ملی واکسن موجب موفقیت‌های بسیاری برای کشور در مسیر مبارزه با این بیماری شد. یقینا اگر نبود تولید واکسن داخل توسط متخصصان جوان این مرزوبوم، در وارد کردن واکسن برای واکسیناسیون مردم عزیز کشورمان به مشکلات بیشتری بر می‌خوردیم.

به گزارش مفدا، مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت در پایان در پاسخ به  درخواست مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان وزارت بهداشت مبنی بر ارایه کار دانشجویی به دانشجویان داوطلب در طرح ملی واکسیناسیون مردم، گفت: اخیرا با مجموعه همکاران در معاونت بهداشتی وزارت بهداشت پی‌گیری‌های نهایی را انجام داده‌ایم و بنا شد بزودی مبلغ مورد نظر در بحث مشارکت دانشجویان در طرح واکسیناسیون کرونا مشخص شده و به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ گردد.

منبع: ایسنا

پست های مرتبط

بهمن 28, 1402

تغذیه سالم در دنیای پرتنش و مشغولیت: راهکارها و توصیه‌ها

در دنیای پرتنش و مشغولیت امروزی، تغذیه سالم به یکی از مهم‌ترین عوامل حفظ سلامت و بهبود کیفیت زندگی تبدیل شده است. با فشار کاری روزمره، […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس