آخرین آمار کرونا 18 آبان
آبان 19, 1399
محدودیت کرونایی از 20 آبان
آبان 19, 1399
آبان 19, 1399

واکسن کرونا چین تایید شد

رسانه‌های چین از موفقیت‌آمیز بودن واکسن تولیدی این کشور خبر دادند و اعلام کردند: هیچ‌یک از افرادی که تاکنون واکسن کووید۱۹ ساخت این شرکت را دریافت […]

رسانه‌های چین از موفقیت‌آمیز بودن واکسن تولیدی این کشور خبر دادند و اعلام کردند: هیچ‌یک از افرادی که تاکنون واکسن کووید۱۹ ساخت این شرکت را دریافت و به خارج سفر کرده‌اند، به ویروس کرونا مبتلا نشده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، «لیو جینگجن» رئیس شرکت داروسازی سینوفارم چین امروز در مصاحبه مطبوعاتی در پکن خاطرنشان کرد که تاکنون ۱۰۰ هزار نفر با واکسن مذکور واکسینه شده‌اند که از میان آنان ۵۶ هزار نفر سفرهای خارجی داشته‌اند ولی هیچ کدامشان کرونا نگرفته‌اند و علائم منفی نیز در میان واکسینه شده‌ها مشاهده نشده است.

وی گفت: از میان این افراد شماری از کارکنان شرکت ملی نفت، شرکت پتروشیمی چین و غول فناوری چین شرکت هواوی هستند که بعضا در محل‌های دیگری غیر از چین ماموریت کاری دارند.

لیو تصریح کرد: از میان ۱۰۰ نفر از کسانی که در دفتر هواوی در مکزیک کار می‌کردند، ۹۰ نفر واکسینه شده‌اند ولی ۱۰ تن از کسانی که واکسن سینوفارم را نزده بودند، به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

«تائو لیناّ» متخصص واکسن در شهر شانگهای واقع در شرق چین نیز در مصاحبه‌ای که روزنامه گلوبال تایمز چین بخش‌هایی از آن را منتشر کرده است، گفت: این واقعیت که هیچ‌یک از کسانی که واکسن زده‌اند، به کرونا آلوده نشده‌اند دلیلی بر تاثیرات مثبت واکسن است.

وی پیش‌بینی کرد که بر اساس داده‌های موجود به نظر احتمال می‌رود که واکسن سینوفارم (Sinopharm) به‌زودی وارد بازار شود.

رئیس شرکت داروسازی و تولید واکسن سینوفارم نیز گفتکه از ماه ژوئن، آزمایش‌های کلینیکی مرحله سه سینوفارم در ده‌ها کشور و منطقه از جمله امارات، مصر، بحرین، پرو و ​​مراکش با بیش از ۵۰ هزار داوطلب در جریان بوده است.

لیو افزود: نمونه‌ها و داده‌های علمی اثبات می‌کند که واکسن ساخت این شرکت برای مقابله با کرونا بسیار موثر است.

به گفته وی، سینوفارم قرار است تا پایان سال جاری میلادی حدود ۱۰۰ میلیون دز واکسن تولید کند و برآورد می‌شود که سال آینده میلادی میزان تولید به یک میلیارد دز برسد که برای مردم چین قابل استفاده خواهد بود.

چین سه واکسن برای استفاده فوری تصویب کرده است. این واکسن‌ها برای گروه‌های درمعرض خطرهای جدی مانند کارکنان بخش‌های پزشکی، دیپلمات‌های اعزامی به کشورهای آسیب دیده و کارمندان اعزامی به خارج از کشور برای اجرای طرح راه ابریشم نوین استفاده شده است.

منبع: تجارت نیوز

پست های مرتبط

بهمن 28, 1402

تغذیه سالم در دنیای پرتنش و مشغولیت: راهکارها و توصیه‌ها

در دنیای پرتنش و مشغولیت امروزی، تغذیه سالم به یکی از مهم‌ترین عوامل حفظ سلامت و بهبود کیفیت زندگی تبدیل شده است. با فشار کاری روزمره، […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس