آخرین آمار کرونا 24 آذر
آذر 24, 1399
واکسن ایرانی تا پایان تابستان ۱۴۰۰ /نکات مبهم و نقاط ضعف در مورد واکسن های کرونا
آذر 24, 1399
آذر 24, 1399

امتحانات بهمن ماه و برگزاری کلاس های ترم آینده بصورت مجازی خواهد بود

به گزارش خبرنگار مهر، علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ظهر امروز شنبه با برگزاری نشست خبری به صورت مجازی اقدامات، عملکرد و چالش های وزارت علوم و دانشگاه های […]

به گزارش خبرنگار مهر، علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ظهر امروز شنبه با برگزاری نشست خبری به صورت مجازی اقدامات، عملکرد و چالش های وزارت علوم و دانشگاه های کشور در برگزاری آموزش های الکترونیک در دوران شیوع کرونا را تشریح کرد.

وی ادامه داد: همه گیری بیماری کرونا تجربه نادری برای نظام آموزش عالی در جهان بود، علیرغم تمام مشکلات این بیماری باعث شد تجربیات نابی بدست آوریم و همچنین برکاتی هم برای آموزش عالی داشت که یک سری بازنگری هایی را در مقررات آموزشی داشتیم که عمدتا با محوریت یادگیری آموزش الکترونیکی بود.

مقررات آموزشی ترم گذشته همچنان برقرار است

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: با توجه به استمرار وضعیت بیماری کرونا هر آنچه در ترم قبل از مقررات و آیین نامه ها داشتیم کماکان به وقت خود باقی است. در ابتدای سال جاری پیش بینی می شد بخشی از ترم اول را به صورت حضوری و بخشی را به صورت الکترونیکی برگزار کنیم و دانشگاه ها نیز بر این اساس برنامه ریزی داشتند خصوصا برای دانشجویان نوورود این برنامه ریزی ها صورت گرفته بود اما متاسفانه با توجه به وضعیت پیش آمده محقق نشد.

همه آموزش ها به صورت الکترونیکی برگزار می شود

خاکی صدیق افزود: با توجه به وضعیت پیش آمده و با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا تمام آموزش ها به صورت الکترونیکی برگزار می شود.

دروس عملی حضوری برگزار نمی شوند

وی ادامه داد: درس های عملی و کارگاهی و آزمایشگاهی در ترم تابستان انجام شد اما با توجه به وقفه ای که ایجاد شد، دروس کارگاهی و عملی به صورت حضوری انجام نمی شود.

خاکی صدیق ادامه داد: برای اولین بار در کشور تعدادی از کارگاه ها و دروس آزمایشگاهی به صورت الکترونیک انجام گرفت که البته این کار به زیرساخت نیاز دارد.

توسعه استقرار و استمرار آموزش مجازی شعار وزارت علوم

معاون آموزشی وزیر علوم شعار امسال این معاونت را توسعه استقرار و استمرار آموزش مجازی عنوان کرد و افزود: پس از بحران دوران کرونا یادگیری الکترونیکی جزئی از آموزش عالی خواهد بود تا دستاوردهای این چندماه که با سختی به دست آمده است را از دست ندهیم.

خاکی صدیق افزود: البته یادگیری در کلاس درس مزایای خودش را دارد که بسیاری از صاحب نظران معتقدند با هیچ چیزی قابل جایگزینی نیست، اما برای اینکه از آموزش عقب نیافتیم از آموزش الکترونیکی استفاده می کنیم.

استمرار آموزش الکترونیکی بعد از بحران کرونا

وی تاکید کرد : آموزش حضوری بعد از عبور از بحران حتما با یادگیری الکترونیک همراه خواهد بود یعنی به صورت ترکیبی و این تجربه یک تجربه اثبات شده و مورد پذیرش در تمام آموزش عاای دنیا است.

آزمون های پایان ترم به صورت مجازی برگزار می شوند

معاون آموزشی وزیر علوم درباره برگزاری آزمون پایان ترم نیز گفت: آزمون های این ترم با توجه به پیش بینی های صورت گرفته به صورت مجازی خواهد بود مگر اینکه اتفاق خاصی رخ دهد.

وی توضیح داد: در ترم گذشته تجربه برگزاری امتحانات را نداشتیم و خیلی از اساتید هم تجربه ارزیابی مستمر داخل ترم را نداشتند اما در این ترم از قبل شروع ترم در نامه ها و جلسات اعلام شد که باید از ابتدای ترم بحث ارزیابی و سنجش عملکرد دانشجویان در دستور کار قرار گیرد. این امر می تواند به صورت کوییز، تمرین و تماس های چهره به چهره الکترونیکی و پروژه باشد که این نمرات با امتحانات پایان ترم جمع خواهد شد.

همچنین معاون آموزشی وزارت علوم پیشتر بیان نموده بود: به خاطر موج سوم کرونا مجبور هستیم این ترم را هم به صورت الکترونیکی برگزار کنیم اما از ترم آینده به صورت حضوری در دانشگاه ها در خدمت دانشجویان خواهیم بود. ناطقان: علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در برنامه خبری تلویزیونی درباره نحوه ثبت نام دانشجویان جدید در ترم تحصیلی جاری، گفت: تمامی ثبت نام ها به صورت الکترونیکی است و دانشجوها نیاز به حضور فیزیکی در محل تحصیل برای ثبت نام نخواهند داشت.

منبع: خبربان

پست های مرتبط

بهمن 28, 1402

تغذیه سالم در دنیای پرتنش و مشغولیت: راهکارها و توصیه‌ها

در دنیای پرتنش و مشغولیت امروزی، تغذیه سالم به یکی از مهم‌ترین عوامل حفظ سلامت و بهبود کیفیت زندگی تبدیل شده است. با فشار کاری روزمره، […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس