پیشگیری از برخی سرطان ها با کمترین هزینه
اسفند 5, 1400
آموزش‌های دانشگاه آزاد از ۱۴ فروردین حضوری می‌شوند
اسفند 11, 1400
اسفند 6, 1400

اگر میخواهید خاطرات گذشته را به یاد آورید، ورزش کنید

دانشمندان های بسیاری را که ورزش می‌تواند بر سلامت مغز تأثیر مثبت بگذارد را بررسی کرده‌اند و جدیدترین‌ها توانایی ما را برای یادآوری تجربیات گذشته در […]

دانشمندان های بسیاری را که ورزش می‌تواند بر سلامت مغز تأثیر مثبت بگذارد را بررسی کرده‌اند و جدیدترین‌ها توانایی ما را برای یادآوری تجربیات گذشته در کانون توجه قرار می‌دهند.

نتایج یک تحلیل گسترده در مورد ارتباط بین فعالیت بدنی منظم و آنچه به عنوان حافظه اپیزودیک شناخته می‌شود، نشان می‌دهد که تحرک می‌تواند به جلوگیری از کاهش پیری با ورود به اواخر بزرگسالی کمک کند.

در سال‌های اخیر، دانشمندان جزئیاتی را در مورد اینکه چگونه ورزش می‌تواند برای مغز ما مفید باشد، بررسی کرده اند. مثال‌ها عبارتند از اینکه چگونه فعالیت بدنی می‌تواند حل مسئله را تقویت کند، از اختلالات شناختی خفیف جلوگیری کند، علائم اسکیزوفرنی را بهبود بخشد، یادگیری را تقویت کند و خطر افسردگی را کاهش دهد.

این مطالعه جدید توسط روانشناسان دانشگاه پیتزبورگ انجام شده. این امر توسط بخشی از مغز که از ورزش سود می‌برد تسهیل می‌شود. تحرک به توانایی ما برای یادآوری جزئیات یک تجربه شخصی، مانند زمان و مکان وقوع آن اشاره دارد.

این تحقیق در مجله Communications Medicine منتشر شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

پست های مرتبط

بهمن 28, 1402

تغذیه سالم در دنیای پرتنش و مشغولیت: راهکارها و توصیه‌ها

در دنیای پرتنش و مشغولیت امروزی، تغذیه سالم به یکی از مهم‌ترین عوامل حفظ سلامت و بهبود کیفیت زندگی تبدیل شده است. با فشار کاری روزمره، […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس