واکسن و ابتلا به کرونا، کسی را در مقابل اُمیکرون مصون نمی‌کند
اسفند 4, 1400
اگر میخواهید خاطرات گذشته را به یاد آورید، ورزش کنید
اسفند 6, 1400
اسفند 5, 1400

پیشگیری از برخی سرطان ها با کمترین هزینه

پنج ساعت ورزش کردن در هفته می تواند به پیشگیری از خطر ابتلا به برخی از سرطان ها کمک کند. به گزارش ایسنا، دانشکده پزشکی هاروارد […]

پنج ساعت ورزش کردن در هفته می تواند به پیشگیری از خطر ابتلا به برخی از سرطان ها کمک کند.

به گزارش ایسنا، دانشکده پزشکی هاروارد در گزارشی از بازبینی نتایج مطالعات پیشین منتشر کرد: اگر افراد در هفته حداقل پنج ساعت حرکات ورزشی با شدت متوسط ​​ انجام دهند، ممکن است از خطر ابتلا به بسیاری از انواع سرطان در امان بمانند.

در این مطالعات متخصصان علوم پزشکی تعداد موارد ابتلا به سرطان را از سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ بررسی کردند. سپس، فعالیت هفتگی بیش از ۵۰۰ هزار نفر را با استفاده از اطلاعات گزارش شده در دو نظرسنجی بزرگ ملی مورد ارزیابی و محاسبه قرار دادند.

متخصصان با مقایسه داده ها به این نتیجه رسیدند که سه درصد از موارد ابتلا به سرطان در سال را می توان به عدم فعالیت بدنی نسبت داد که کمتر از پنج ساعت در هفته (۳۰۰ دقیقه) حرکات ورزشی با شدت متوسط ​​مانند پیاده روی سریع، دوچرخه سواری و ایروبیک در آب تعریف می شود.

کارشناسان با نگاهی به سرطان‌ها دریافتند که عدم تحرک به طور بالقوه با ۱۷ درصد موارد ابتلا به سرطان معده در سال، ۱۱ درصد سرطان کلیه، ۹.۳ درصد سرطان‌ روده بزرگ و هشت درصد از سرطان‌های مری مرتبط است.

به گزارش سایت اطلاع رسانی هلث.هاروارد، بررسی ها نشان می دهد این اثرگذاری از این واقعیت نشات می گیرد که مرتب ورزش کردن به کاهش التهاب و بهبود عملکرد سیستم ایمنی کمک می کند؛ دو فاکتوری که خطر سرطان را کاهش می دهند.

منبع: ایسنا

پست های مرتبط

بهمن 28, 1402

تغذیه سالم در دنیای پرتنش و مشغولیت: راهکارها و توصیه‌ها

در دنیای پرتنش و مشغولیت امروزی، تغذیه سالم به یکی از مهم‌ترین عوامل حفظ سلامت و بهبود کیفیت زندگی تبدیل شده است. با فشار کاری روزمره، […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس